O nás

Původní firma Ing. Ivan Jebavý – Vibrom vznikla v roce 1993 a zabývala se konstrukcí vibračních mlýnů, ty daly firmě i její jméno. V roce 1995 byla přejata výroba textilních vodičů z keramických prášků metodou horkého lití. Produkce těchto vodičů postupně rostla, až se staly hlavní náplní výrobního programu firmy. V roce 2003 došlo k transformaci firmy na společnost Vibrom s.r.o.. Veškeré zařízení firmy bylo postupně přestěhováno ze starých prostor do stávajících míst – do částečně zrekonstruované Staré Kotelny v Orlické ulici. V této době byl také zakoupen první vstřikovací lis Arburg 270 U 250-70, na němž byly vyráběny (a dodnes jsou) textilní vodiče technologií CIM. V dnešní době se počet vstřikovacích strojů technologie CIM rozrostl na tři plus jeden, který je určen na zastříkávání hotových keramických výrobků do plastových dílů.

V roce 2012 začalo první testování dílů technologií MIM. V létě 2014 byla slavnostně otevřena nová výrobní hala pro tuto technologii. Hala je vybavena komplexní moderní technologií pro MIM – dvě vstřikovací jednotky Arburg, debindingovou a sintrovací pecí americké firmy Elnik a pracovištěm kontroly kvality.

V dnešní době má společnost 20 zaměstnanců. Hlavními náplněmi výroby jsou technologie MIM a CIM, nadále jsou vyráběna tryskací média a v malé míře dochází i ke konstrukci vibračních mlýnů.

Kotelna 2016

Kotelna, 2016